Фестиваль «Аерошок»

Протягом ось вже трьох років, ПрАТ «АС» є співорганізатором і генеральним партнером Міжнародного Фестивалю майстрів авіамодельного спорту «АЕРОШОК», який традиційно проходить на території аеродрому «Бородянка».

На сьогодні Фестиваль «Аерошок» можна сміливо віднести до одного з найзначиміших і більших заходів в області авіамодельного спорту не лише у рамках СНД, але і Європи. Пілоти з безлічі країн (таких, як Україна, Росія, Ізраїль, Італія, Білорусь, Болгарія), серед яких спортсмени - призери Чемпіонатів Світу і Європи. Велика кількість авіамоделей, у тому числі - з реактивними двигунами і вертольоти.

Так, у рамках Фестивалю «Аерошок-2013», було представлено 9 класів авіамодельного спорту.

1 клас – пілотаж F3A. У рамках фестивалю був проведений етап Кубку Світу по пілотажу F3A «Кубок Майстрів» 2013.

2 клас – керовані по радіо копії поршневих літаків. Моделі виготовлені з максимальною достовірністю, в точності повторюючи літаки 20-го століття. Серед моделей були як одно, так і двох, трьох і навіть чотиримоторні літаки. Завдання спортсменів - продемонструвати історичну точність виготовлення моделі і максимально точно відтворити реалізм польоту.

3 клас – керовані по радіо копії реактивних літаків. Моделі в цьому класі літають із швидкістю 280-300 км./год. Спостерігаючи за польотами цих моделей, глядачі повністю поринають в атмосферу реальних бойових польотів.

4 клас – керовані по радіо планера. Моделі з розмахом крил 5-7 метрів доставляє на висоту копія літака-буксиру, і вже на цій висоті пілоти починають дивувати глядачів своєю майстреністю.

5 клас – вертольоти. У рамках фестивалю «Аерошок-2013» був проведений етап Світового Кубку 3DX Ukraine - 2013. 3DX - це дисципліна, що об'єднала в собі спортивне і вільне пілотування керованих по радіо моделей вертольотів. Щорічно проводиться 5-8 етапів кубку 3DX в різних країнах світах, таких, як Японія, Китай, Австралія, Сінгапур, Росія, Болгарія, - і відтепер вже Україна.

6 клас – пілотаж класу F3M. Особливість в даному випадку полягає в екстремальному пілотажі, ще його називають «3D пілотаж». Під час польоту, для додаткової видовищності також використовуються димові помпи.

7 клас – повітряний бій. На злітний майданчик виходить шість спортсменів, і по сигналу злітає шість винищувачів. Починається повітряний бій, в ході якого основне завдання, - нарізувати якомога більше стрічок, закріплених на літаках суперників, при цьому зберігши свою стрічку.

8 клас – метальний керований по радіо планер F3K. У раунді змагаються від 5 до 12 спортсменів. Всього проводиться від 5 до 18 раундів. Завдання спортсмена - зробити запуск моделі кидком руки, здійснити політ заданої тривалості і посадити модель в течії 30 секунд після команди начальника старту.

9 клас – керований по радіо планер паритель F3J. У цьому класі змагаються моделі з розмахом крил від 3,5 до 4 метрів. Група спортсменів (5-8 чоловік) одночасно роблять старт, після чого їх завдання - здійснити керований політ в течії 10 хвилин і посадку в круг діаметром 20 см

Фестиваль проходить влітку і триває від 3-х до 5-ти днів. У рамках його проведення також проходить безліч заходів, спрямованих на популяризацію авіаційних видів спорту. Це прогулянки і демонстрація польотів повітряних куль, стрибки з парашутом, демонстраційні польоти авіамоделей і малої авіації. І навіть - демонстраційні польоти унікальної повітряної техніки. Так, в 2011 році глядачам був представлений проліт над зоною Фестивалю літака АН- 124 «Руслан», а в 2013 - літака АН- 70.