Новини

10/09/2013
Авіаційне транспортування вантажів
На сьогодні нічого швидшого і зручнішого за авіаперевезення для транспортування вантажів ще не придумано. Якщо відправника і одержувача вантажу розділяють багато кілометрів шляху і безкрайні простори морів і океанів, вантажне авіаперевезення - це найшвидший спосіб доставити вантаж за призначенням.

Авіатранспорт відіграє важливу роль в нормальному економічному функціонуванні будь-якої країни. Безліч підприємств потребує транспортування сировинних матеріалів і продукції, що випускається, з одного міста в інше, з однієї країни в іншу. Вантажний літак забезпечує швидкість доставки незрівняну із швидкістю перевезення вантажу жодним іншим видом транспорту.

До головних переваг авіаперевезень відноситься не лише оперативність, але і надійність. Високий рівень розвитку вантажної авіації і спеціальні вимоги до упаковки і кріплення вантажів забезпечують високий рівень безпеки. Сьогодні авіакомпанії мають в розпорядженні автоматизовані системи, які дозволяють клієнтові відстежувати вантажі після їх здачі для авіаперевезення. Можна у будь-який момент дізнатися, де знаходиться вантаж, яким рейсом він вилетів в пункт призначення.

Існують і деякі недоліки доставки вантажів по повітрю, які обумовлені досить високими тарифами і тим, що не кожен аеропорт має можливість прийняти у себе великий вантажний літак. Саме у такій ситуації украй затребуваними стають засоби малої багатоцільової цивільної авіації, які дозволяють здійснити швидку і якісну доставку вантажу практично у будь-яку точку призначення.

Вартість авіаційного вантажоперевезення, передусім, залежить від об'єму вантажу, що перевозиться. Зекономити можуть допомогти рекламні акції, що періодично проводяться авіаперевізниками, впродовж яких тарифи істотно знижуються.

Понизити витрати на перевезення дозволяє відправка вантажів у складі збірних партій. Цей спосіб підходить для відправників невеликих за об'ємом вантажів. Формування збірної партії відбувається на консолідаційному складі транспортної компанії. Як тільки зібрані від різних клієнтів вантажі складають партію, що відповідає нормі перевезення, їх доставляють в пункт призначення. В результаті замовник оплачує тільки місце у вантажному відсіку, займане його особистим вантажем.

Для того, щоб вантаж прийняли до авіаперевезення, його необхідно правильно упакувати. Належна упаковка здатна витримати усі види фізичних дій під час зльоту, розвороту і посадки літака і захистити від них вантаж.

Упаковка повинна не лише забезпечувати збереження утримуваного в ній вантажу, але і бути безпечною для сусідніх вантажів і їх упаковок, а також корпусу вантажного відсіку літака. Вона не повинна мати гострих кутів, металевих штирів і так далі.

Перевезення небезпечних, негабаритів і ваговитих вантажів регламентуються відповідними правилами. При перевезенні температурних вантажів необхідно забезпечити таку упаковку, яка підтримуватиме необхідний режим температури.